In Ekelen ben je aandeelhouder
Gepubliceerd door Kris op
In Ekelen ben je aandeelhouder

In de pers verschenen de voorbije dagen een paar artikels, waarin Cohousing Ekelen benoemd werd als ‘huurkoop’, en dat willen we graag even rechtzetten!
Cohousing Ekelen: een coöperatieve woonvorm
Bewoners van Cohousing Ekelen worden aandeelhouder in een wooncoöperatie en die doorbreekt de harde scheidingslijn tussen eigendom en huren.
Wij worden geen klassieke eigenaar van onze wooneenheid maar we zijn evenmin klassieke huurders.
Aan jou de keuze:
Elke bewoner kan volgens zijn financiële situatie een keuze maken:
- Voor welk deel van de kostprijs van de unit worden aandelen ingebracht?
- Voor welk deel wordt een lening afbetaald? (het afgeloste kapitaal wordt in nieuwe aandelen omgezet)
- Voor welk deel wordt huur betaald?
Die formule kan mee evolueren als de financiële situatie in de loop der jaren wijzigt. Je kan sneller sparen, maar net zo goed kan je wat temperen als dat nodig is.
Sommige bewoners beschikken bij de start al over een tegenwaarde in aandelen die de realisatiewaarde van hun woonst volledig dekt. Maar dat doel kan je ook bereiken na 25 jaar via een spaarformule waarbij je stelselmatig meer en meer aandelen inkoopt. En wie onvoldoende middelen heeft voor aandelen kan ook geheel of gedeeltelijk huren.
Meer weten?
Schrijf je dan in voor een vrijblijvend info-moment
0 reacties